Gdyńska Orkiestra Symfoniczna 2013

Kolejny koncert symfoniczny w Wielkim Kacku

 

Po ubiegłorocznym koncercie zatytułowanym: Radość życia, który zakończył się pełnym sukcesem, Komisja Kultury przy Radzie Dzielnicy postanowiła zająć się przygotowaniem podobnej imprezy.

Dzięki uprzejmości ks. prałata Ryszarda Kwiatka - proboszcza z kościoła św. Wawrzyńca, koncert ponownie odbył się w kościele. Zaprosiliśmy na dzień 06 października Gdyńską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Rafała Kłoczko. Temat tegorocznego muzykowania brzmiał: Cud istnienia, a mottem koncertu były słowa z 104. Psalmu, wychwalającego wszelkie stworzenie. Zespół muzyków przygotował repertuar, na który składały się utwory Bacha, Haydna, Pachelbela, Pucciniego, Griega i innych. Zaproszono do występu także solistkę ? sopranistkę Karolinę Karcz.

W dniu koncertu okazało się, że choroba nie pozwoliła na występ wspomnianej solistki, ale zastąpiła ją inna młoda śpiewaczka, pani Monika Cichocka. W związku z tym program koncertu musiał uleć drobnym modyfikacjom.

Radne Ewa Bajon i Hanna Paradowska prowadziły muzyczne spotkanie i starały się zapanować nad nieco nerwową atmosferą.

Na przygotowaną imprezę przybyło wielu mieszkańców naszej dzielnicy, a gromkie brawa świadczyły o tym, że artyści, mimo niesprzyjającym okolicznościom, potrafili zainteresować słuchaczy światem dźwięków i zagrać dobry koncert. Odbiór wykonanych utworów był bardzo entuzjastyczny, a owacje na stojąco zmotywowały muzyków do zagrania utworu na bis.

Po koncercie widownia wychodziła z kościoła bardzo zadowolona, a radni naszej dzielnicy usatysfakcjonowani, że kolejna impreza zakończyła się sukcesem.

Ciągle, jednak, nasz kościół może pomieścić więcej widzów i dlatego już dzisiaj zapraszamy na następne koncerty organizowane przez Radę Dzielnicy w Wielkim Kacku.

 

Ewa Bajon

przewodnicząca Komisji Kultury

 

Rady Dzielnicy w Wielkim Kacku