Relacja z turnieju piłkarskiego

21.09.2015

W sobotę 19 września 2015 r. w ramach festynu rodzinnego organizowanego przez Radę Dzielnicy Wielki Kack na boisku wielofunkcyjnym na osiedlu Fikakowo odbył się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w zespołach pięcioosobowych. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: 7-13 oraz od 14 lat. Do udziału w turnieju zgłosiło się po pięć drużyn w każdej z kategorii wiekowej. Turniej rozpoczął się o godz. 13.00 a zakończył o godz. 17.00 wręczeniem medali i nagród. Rozegrano łącznie dziesięć spotkań. W pierwszej fazie turnieju, po rozlosowaniu par turniejowych dla każdej z kategorii z osobna, przeprowadzono mecze w systemie pucharowym, których triumfatorzy kwalifikowali się do fazy grupowej, utworzonej z grona dwóch zwycięskich drużyn fazy pucharowej oraz zespołu, który do tej fazy turnieju zakwalifikował się dzięki tzw. wolnemu losowi.

Po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek, w przerwie odbył się pokaz boksu dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez klub bokserski Bombardier. W drugiej fazie rozgrywek zespoły zmierzyły się w formule każdy z każdym. Mecze w wymiarze czasu dwa raz pięć minut rozgrywane były przemiennie w obu kategoriach wiekowych. Punktacja końcowa decydowała o kolejności miejsc w grupie i tym samym w całym turnieju. Triumfatorem turnieju w kategorii wiekowej 7-13 lat została drużyna występująca pod nazwą "Coco Jumbo". Miejsce drugie przypadło zespołowi "Drewno Kai" a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa "Gdynia 20". W kategorii wiekowej od 14 lat - bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna występująca pod nazwą "Strzelamy gole". Miejsce drugie zajął zespół "Dream FC" a trzecia lokata przypadła w udziale ekipie "Bananowe Księżniczki".

Turniej przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Wokół murawy boiska zgromadziło się wielu rodziców oraz liczna grupa dzieci i młodzieży z terenu osiedla. Uczestnicy podkreślali, że był to jak dotychczas jednej z najlepiej zorganizowanych turniejów na Fikakowie. Dopytywali również o termin kolejnych rozgrywek. Po zakończeniu turnieju o godz 17.00 dokonano na scenie uroczystego wręczenia nagród i medali drużynom, które zakończyły udział w turnieju miejscem na podium. W dekoracji, za zgodą organizatora, nie wzięła udziału drużyna "Strzelamy gole", która zaraz po zakończeniu turnieju udała się na trening, w celu przygotowania się do meczu pokazowego z zespołem Rady Dzielnicy Wielki Kack.

Mecz rozpoczął się o godz. 18.00. Początek spotkania należał bezsprzecznie do drużyny "Strzelamy gole", która objęła prowadzenie 4:0. Ambitna postawa drużyny Rady Dzielnicy Wielki Kack, występującej w jednolitych niebieskich koszulach z napisem Wielki Kack oraz dokonanie zmian i wpuszczenie na plac gry młodszych zawodników z grona innych uczestników turnieju, co posłużyło integracji oraz wytworzeniu miłej zabawowej atmosfery, spowodowało, że mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry wynikiem nierozstrzygniętym 5:5, w efekcie czego sędzia zawodów zarządził zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami regulaminowymi pomiędzy zespołami - serię rzutów karnych. Po zaciętej walce jedną bramką lepsza okazała się drużyna "Strzelamy gole". Kulminacyjnym punktem turnieju było wręczenie przez Zarząd Rady Dzielnicy Wielki Kack medali oraz nagród dla triumfatora turnieju w kat. od 14 kat  - zespołu "Strzelamy Gole". Na zakończenie obie drużyny oraz inni uczestnicy turnieju ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Rada Dzielnicy Wielki Kack serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz gratuluje zespołom, które zajęły miejsce na podium - odniesionego sukcesu, a wszystkim drużynom - postawy fair play na boisku. Jednocześnie raz jeszcze dziękujemy Gdyńskiemu Ośrodkowi Sportu za ufundowanie medali, zamieszczenie informacji o turnieju na stronie Gdynia Sport oraz udostępnienie znaczników dla uczestników. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Aleksandra Koy - za jego wysiłek włożony w przygotowanie przez Gdyńskie Centrum Sportu boiska do organizacji turnieju, w tym odmalowanie wszystkich linii oraz uprzątnięcie murawy boiska z piasku. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyczynili się do nagłośnienia turnieju w naszej Dzielnicy, między innymi Panu Damianowi Słowikowi z Biura Obsługi Budynków BOB a także Dyrekcjom szkół z terenu Wielkiego Kacka i Karwin - to jest: Szkoły Podstawowej nr 20, Zespołu Szkół nr 10 oraz Zespołu Szkół nr 13, w których to informacje o turnieju piłkarskim zostały przekazane uczniom podczas lekcji WF-u.

Do zobaczenia za rok!

Rada Dzielnicy Wielki Kack

 

 

Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015. Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015.

Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015. Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015.

Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015. Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015.

Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015. Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015.

Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015. Festyn - Turniej Piłkarski - 19.09.2015.

materiały prasowe Rady Dzielnicy Wielki Kack

 

 

Pozostałe aktualności: