Kolejna edycja Festynu Trzeciomajowego przy Źródle Marii za nami

05.05.2016 | galeria zdjęć

Jak co roku, w dniu 3 maja mieszkańcy Wielkiego Kacka, przedstawiciele społeczności kaszubskiej w tym reprezentanci Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Koła Wielki Kack, Księża Proboszczowie z obu Parafii z terenu Wielkiego Kacka, przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni, w tym Radni Miasta oraz Radni Dzielnicy Wielki Kack - spotkali się przy Źródle Marii za Obwodnicą aby wziąć udział w Nabożeństwie Majowym z okazji przypadającego na dzień 3 maja Święta Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystościom liturgicznym obchodów 3 Maja towarzyszył festyn rodzinny, zorganizowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack.

W tym roku nowością w programie imprezy był dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody Wielki Kack, sąsiadującej z kapliczką Źródło Marii. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa PEWIK GDYNIA zaproszeni goście oraz pozostali uczestnicy festynu mieli okazję bezpośrednio zapoznać się z technologią ujmowania i uzdatniania wody oraz dowiedzieć się, skąd bierze się woda w kranie.

Piękna słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów festynu wpłynęły na duże zainteresowanie i wysoką frekwencję imprezy oraz przełożyły się na rekordową liczbę uczestników, zgłoszonych do udziału w zawodach rowerowych.

W związku z powyższym organizatorzy, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, podjęli decyzję o rozegraniu wyścigów eliminacyjnych, osobno dla chłopców i dziewcząt. Do dalszego etapu zawodów kwalifikowały się po dwie najlepsze osoby z każdego ze startów. Ścisły finał odbył się już w mieszanej obsadzie i wyłonił najlepszą trójkę. Podobnie jak w poprzednim roku triumfowała dwunastolatka z Wielkiego Kacka, która zgarnęła główną nagrodę - markowy tablet, ufundowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack. Kolejne miejsca na podium przypadły dwójce nieco młodszych chłopców, którzy otrzymali od organizatorów piłki repliki turnieju Euro 2016, ufundowane przez PEWIK GDYNIA oraz sakwy rowerowe od "Rowerowej Gdyni". Uroczystego wręczenia nagród dokonali na scenie przedstawiciele Zarządu Rady Dzielnicy Wielki Kack. Dla pozostałych uczestników zawodów przygotowano drobne upominki, ufundowane przez Urząd Miasta Gdyni, "Rowerową Gdynię", PEWIK GDYNIA oraz BASEKT GDYNIA.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody Wielki Kack wraz z pracownikami PEWIK GDYNIA, któremu towarzyszyły liczne konkursy z wiedzy o wodzie. Na terenie Stacji odbywały się również gry i zabawy a także animacje dla dzieci, prowadzone przez animatorów. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni, która udostępniła na czas trwania festynu dwa stoły do tenisa stołowego, była też możliwość pogrania w ping-ponga.

W pobliżu Stacji na najmłodszych czekała trampolina oraz dmuchany zamek, mieli oni również okazję pojeździć na kucyku pod opieką instruktora. W sąsiedztwie sceny zorganizowano pokaz Kung-fu. W specjalnie przygotowanym na festyn programie zaprezentowała się grupa MAŁE SMOKI z klubu WHKD KARWINY. Na scenie z kolei przeprowadzono wielki test z wiedzy o Wielkim Kacku oraz konkurs z wiedzy o 3 Maja. W obu quizach dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, między innymi albumy książkowe, parasolki, bidony rowerowe oraz inne drobne upominki, ufundowane przez PEWIK GDYNIA. Punktem kulminującym festynu był koncert zespołu AUDIOSINICE.

Krótko po godz. 19.00 konferansjer prowadzący imprezę podziękował w imieniu organizatorów wszystkim instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu imprezy w tym fundatorom nagród i pożegnawszy uczestników zaprosił ich do udziału w kolejnej edycji festynu, za rok o tej samej porze.

 

GALERIA ZDJĘĆ Festynu Majowego 2016

 

 

 


Pozostałe aktualności: