Pętla "Wielki Kack Fikakowo" uruchomiona - ruszyło połączenie trolejbusowe do centrum Gdyni

21.12.2016 | galeria zdjęć

W poniedziałek 19 grudnia o godz. 12.00 w obecności Władz Miasta, reprezentowanych przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Wiceprezydenta Marka Stępy a także przedstawicieli Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni i Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni oraz Radnych Miasta Gdyni i przedstawicieli Rady Dzielnicy Wielki Kack, przy udziale zaproszonych dziennikarzy - nastąpiło oficjalne otwarcie nowej pętli autobusowo-trolejbusowej "Wielki Kack Fikakowo" u zbiegu ulic Gryfa Pomorskiego, Lipowej i Górniczej w Gdyni.

Wraz z otwarciem pętli zainaugurowano funkcjonowanie bezpośredniego połączenia trolejbusowego pomiędzy osiedlem Fikakowo a śródmieściem Gdyni oraz dzielnicą Grabówek. Realizowane jest ono przez trolejbusy z dodatkowym pomocniczym napędem bateryjnym, dzięki czemu na całym odcinku trasy przebiegającej przez osiedle Fikakowo nie było konieczności budowania sieci trakcyjnej, co przyczyniło się do częściowego obniżenia kosztów realizacji przedsięwzięcia oraz znacznego skrócenia czasu realizacji zadania. Pętlę wyposażono jedynie w punkt stacjonarnego doładowania baterii trolejbusów.

Jak podaje na swoje stronie internetowej Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni - do nowej pętli dojeżdżać będą trolejbusy linii 29, która funkcjonować będzie na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Dworcowa - 10 Lutego - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Gryfa Pomorskiego - Wielki Kack Fikakowo.

Wybrane kursy linii 29 wykonywane będą również z i do pętli "Grabówek SKM" przy ul. Zakręt do Oksywia. Trasa przejazdu przebiegać będzie ul. Morską, Podjazd i od ul. 10 Lutego stałą trasą do osiedla Fikakowo. Kursy powrotne z osiedla Fikakowo do Grabówka SKM będą realizowane z oznaczeniem 710.

Linia 29 funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia a kursy wykonywane będą z częstotliwością 20-30 minut. Do nowej pętli skierowane zostaną także autobusy linii 153. Tym samym, wprowadzona zostaje zmiana polegająca na wycofaniu komunikacji miejskiej z ul. Szefki i skierowaniu jej dwukierunkowo na ul. Gryfa Pomorskiego.

 

Galeria zdjęć

Film z przejazdu

Linią 29 na Fikakowo

 


Pozostałe aktualności: