FESTYN MAJOWY PRZY ŹRÓDLE MARII

24.04.2017

Spędź Majówkę aktywnie!

Rada Dzielnicy Wielki Kack zaprasza mieszkańców Wielkiego Kacka oraz okolic w dniu 3 maja w godz. 15.00-19.00 na doroczny Majowy Festyn Rodzinny przy Źródle Marii.

W programie zaplanowano szereg atrakcji, skierowanych do odbiorców różnych grup wiekowych, odbywających się na scenie oraz w plenerze - w sąsiedztwie Kapliczki.

Zgodnie z tradycją trzeciomajowe uroczystości rozpoczną się od Nabożeństwa Majowego.
Po nim organizatorzy zaproszą uczestników na spotkanie z kaszubską kulturą i występ zespołu folklorystycznego Kaszubianki, zorganizowany z inicjatywy Jana Płomień, członka Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział Gdynia.

Najmłodsi będą mogli sprawdzić się w kreatywnych warsztatach plastycznych i_przyrodniczych, wziąć udział w animacjach i_zabawach edukacyjnych, czy pobawić się na "dmuchańcach".

Na nieco starszych czekać będą rodzinne zawody zręcznościowe oraz gra leśna przypominającą podchody, połączona z_biegiem na orientację.

Nie zabraknie również typowo trzeciomajowych i konstytucyjnych akcentów, jak quiz z wiedzy o Konstytucji 3 Maja, czy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Daniela Saulskiego.

W programie przewidziano także wiele innych atrakcji pozwalających na twórcze i rodzinne spędzenie majówki, jak: nordic walking pod okiem instruktorów, pokazy musztry w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej 2-ego Morskiego Pułku Strzelców, szybki kurs ratownictwa medycznego, czy majówkę z "planszówkami", wreszcie w konkursie artystycznym na scenie zaprezentują się Młode Talenty Wielkiego Kacka.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

PROGRAM FESTYNU
REGULAMIN FESTYNU


Majowy Festyn Rodzinny przy Źródle Marii - 03.05.2017

 

 

Pozostałe aktualności: