3-ego maja zapraszamy na festyn rodzinny przy Źródle Marii w Gdyni Wielkim Kacku

27.04.2018

Jak co roku Rada Dzielnicy Wielki Kack zaprasza wszystkich mieszkańców Gdyni oraz gości  przyjezdnych w dniu 3 maja 2018 roku, w godz. 15.30-18.30 na majowy festyn rodzinny przy Źródle Marii za Obwodnicą.

Zgodnie z wieloletnią tradycją festyn poprzedzi Nabożeństwo Majowe (początek o godz. 15.00), podczas którego nastąpi uroczyste poświęcenie odnowionej figury Najświętszej Marii Panny, która  na początku stycznia tego roku, w wyniku aktu wandalizmu została zniszczona przez nieznanych sprawców.
Uroczystego poświęcenia odrestaurowanej Figurki dokona podczas Nabożeństwa proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku, ks. Jarosław Edward Piotrowski.

Festyn rozpoczniemy po oficjalnym jego otwarciu, o godz. 15.40 od pokazów tanecznych  w wykonaniu podopiecznych Activ Studio Rekreacji z Fikakowa . W godz. 16.10-16.40 zaplanowano dwa konkursy wiedzy, dla dzieci i młodzieży - ze znajomości Hymnu Polski oraz dla osób dorosłych - z wiedzy o dzielnicy Wielki Kack.

Kolejnym punktem programu na scenie będzie kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (godz. 16.40-17.00). Zajęcia  poprowadzi Pani Joanna Statuch, instruktorka pierwszej pomocy oraz założycielka Nordic Walking Team Gdynia. To ona wyruszy następnie ze wszystkim osobami spragnionymi  aktywności ruchowej na marsz Nordic Walkingowy po malowniczych terenach leśnych wokół Wielkiego Kacka (zbiórka w okolicach sceny, zaraz po zakończeniu kursu pierwszej pomocy).

O godz. 17.00 na scenie pojawi się Andrzej Dąbrowski , który w ramach wieczoru z muzyką wystąpi z dwoma trzydziestominutowymi koncertami. Rozpoczniemy od przeglądu pieśni patriotycznych, będzie więc okazja do wspólnego śpiewania  i nucenia znanych i lubianych melodii. Od godz. 17.30 na scenie zagości bardziej lekki repertuar z muzyką taneczną i przebojami z dawnych i ostatnich lat.
Na zakończenie wydarzeń odbywających się na scenie, o godz. 18.00 czeka nas konkurs  "nagroda niespodzianka"  z bardzo atrakcyjnym nagrodami, warto więc będzie zostać do samego końca festynu! (ten punkt programu  zastąpił loterię nagród, widniejącą na plakacie)

Równocześnie w godz. 15.30-18.30 w pobliżu sceny odbywać się będzie szereg innych ciekawych wydarzeń plenerowych. W iście historycznym wydaniu  zaprezentuje się Gdyński Szwadron Krakusów podczas swojego pokazu na koniach.

W strefie warsztatów ekologiczno-edukacyjnych odbędą się warsztaty recyklingowe dla dzieci pn. "Zabaduszki", podczas których można będzie nadać starym zabawkom i ubraniom nowe życie, przerabiając koszulki, szale i misie w nowe przytulanki.  Z kolei podczas warsztatów pt. "Eko Kwiatki" dzieci będą mogły stworzyć własne kompozycje i bukiety z gazetowych i papierowych kwiatów.
Zaplanowaliśmy również warsztaty garncarskie, pod czas których będzie można spróbować samemu uformować naczynia garncarskie, a także warsztaty łucznicze, podczas których można będzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczyć się strzelania z łuku.

Na miłośników gier planszowych czekać będzie strefa gier planszowych a na chcących oddać się w ciszy na leżakach słonecznym kąpielom -  Strefa relaksu "Drzemka przy Źródełku".

Jak co roku, tradycyjnie już na przybyłych na festyn gości czekać będzie bogata oferta kulinarna w specjalnie na ten cel utworzonej strefie gastronomicznej.

I na koniec warto wspomnieć  jeszcze o największej atrakcji dla najmłodszych, z myślą o nich przygotowaliśmy "Rozdmuchane Królestwo", czyli strefę zjeżdżalni i zabawek dmuchanych, do której wstęp dla wszystkich dzieci przez cały czas trwania festynu będzie bezpłatny.

Szczegółowy program festynu dostępny jest na plakacie. Poniżej prezentujemy również mapką lokalizacyjną z umiejscowieniem wszystkim miejsc, w których odbywać się będą imprezy podczas festynu, a także regulamin imprezy plenerowej oraz konkursów.

Do zobaczenia na festynie!

 

 

 

Festyn Majowy przy Źródle Marii - 03.05.2018

 

 

 

 

Pozostałe aktualności: