Festyn Sierpień 2011

Kolejny festyn za nami…

W miłej atmosferze, przy dobrej muzyce i sprzyjającej pogodzie upłynął kolejny festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack. Tradycyjnie w święto Wniebowzięcia Matki Bożej przy źródełku zebrały się tłumy mieszkańców naszej dzielnicy, by wspólnie świętować i bawić się całymi rodzinami.

Uroczystość rozpoczęła msza św. z homilią i śpiewami w języku kaszubskim, poświęcone zostały kwiaty, zioła i warzywa; wszak w Polsce dzień ten nazwany jest świętem Matki Bożej Zielnej.

Zaraz po mszy rozpoczęła się dzielnicowa zabawa. Najpierw nasi milusińscy obejrzeli specjalnie przygotowany spektakl. Teatralna babcia i skrzat zaciekawili i rozbawili maluchów, a ich rodzice nagrodzili aktorów dużymi brawami. Wiele śmiechu i radości przysporzyły rodzinom ciekawe konkurencje rodzinne. Występ fakira zainteresował zebranych w różnym wieku, a do zdjęcia z wężem ustawiały się kolejki.

Wręczono także cenne nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego, dotyczącego Kaczych Buków. Byli to: Agata Śliwińska i Tomasz Hościło, a ich fotografie można było obejrzeć na małej wystawie.

Wielkim powodzeniem cieszyły się konkurencje taneczne i publiczność nagradzająca tancerzy brawami, które decydowały o zwycięstwie, miała nie lada problem z wyborem najlepszej pary.

Inni walczyli w tym czasie ze ścianką wspinaczkową, by w jak najkrótszym czasie pokonać ścianę i swój strach. Najlepsi zostali nagrodzeni bonami towarowymi.

Między konkurencjami w rytm dobrej muzyki bawili się na parkiecie młodzi i starzy. Na zmęczonych czekały stoiska z napojami i jedzeniem.

Z całą pewnością festyn był udaną imprezą i już dziś zapraszamy naszych mieszkańców na następne uroczystości organizowane przez Radę Dzielnicy Wielki Kack.

 

Ewa Bajon

Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Dzielnicy Wielki Kack