Relacja z festynu

05.05.2012

Dobra pogoda i świetna atmosfera ...

W pełnym słońcu i sympatycznej atmosferze upłynął kolejny festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack. Tradycyjnie w dniu 03 maja; święto Matki Bożej - królowej Polski i święto rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przy źródełku zebrały się tłumy mieszkańców naszej dzielnicy, by wspólnie świętować i bawić się całymi rodzinami.

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo z homilią, pieśniami maryjnymi i litanią w języku kaszubskim

Po nabożeństwie rozpoczęła się dzielnicowa zabawa. Młodzi kolarze udali się na start terenowego wyścigu rowerowego. Przyjmowano też zapisy do turnieju piłkarzyków XXL, a na scenie pojawili się przedstawiciele zespołu pieśni i tańca: Jantar, którzy przybliżyli najmłodszym regionalne stroje i tańce narodowe oraz zaprezentowali kilka pieśni. Największym zainteresowaniem cieszyła się nauka poloneza, podczas której dzieci mogły tańczyć w parze z ubranymi w kolorowe stroje członkami zespołu.

Wiele śmiechu i radości przysporzyły rodzinom ciekawe konkurencje rodzinne. Był bieg na czas 4-osobowej drużyny związanej taśmą, był bieg z jajkiem oraz przemieszczanie się po skrzyniach. Były także tańce rodzinne.

Tradycyjnie już wręczono rower górski zwycięzcy wyścigu kolarskiego oraz medale i dyplomy trzem zwycięskim drużynom grającym w piłkarzyki. Inne nagrody rozdano szczęśliwym wygrywającym w każdym z pozostałych konkursów.

Między konkurencjami, w rytm dobrej muzyki, bawili się na parkiecie młodzi i starzy.

Liczne atrakcje na placu zabaw cieszyły się powodzeniem przede wszystkim wśród najmłodszych. Na zmęczonych czekały stoiska z napojami i jedzeniem.

Aura pogodowa i ta na estradzie sprawiły, że festyn był udaną imprezą i już dziś zapraszamy naszych mieszkańców na następne uroczystości organizowane przez Radę Dzielnicy Wielki Kack.

 

Ewa Bajon

Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Dzielnicy Wielki Kack

Zapraszmy do obejrzenia galerii zdjęć z festynu: http://www.gdynia-wielkikack.info/x.php/1,87/Festyn-Majowy-2012.html

 

Pozostałe aktualności: